Podporované periferie

Provozujete maloprodejnu nebo velkosklad s přidruženým pultovým prodejem?

Přehled podporovaných periférií

Vyzkoušejte funkcionalitu Pokladní prodej s příslušným hardwarovým vybavením. Výhodou počítačového řešení oproti klasické kontrolní pokladně je v napojení na ekonomický systém firmy, především na skladovou evidenci zboží a účetnictví.

Obvyklá sestava pokladního systému zahrnuje počítač s monitorem, klávesnicí, myší a pokladními periferiemi.

Základní periferie pro pokladní systém zahrnují především čtečku čárového kódu, pokladní zásuvku, zákaznický displej a tiskárnu. Může být vybaven i dalšími zařízeními, například snímačem platebních karet a váhou.

Systém HELIOS Red je plně kompatibilní s tímto hardwarem.V případě požadavku na použití jiných typů zařízení, prosím, projednat předem možnosti jejich připojení s našimi specialisty.

Funkcionalita Pokladní prodej ekonomického a účetního systému HELIOS Red s příslušným hardwarovým vybavením slouží pro maloprodejny i velkosklady s přidruženým pultovým prodejem. Výhodou počítačového řešení oproti klasické kontrolní pokladně je v napojení na ekonomický systém firmy, především na skladovou evidenci zboží a účetnictví.

Obvyklá sestava pokladního systému zahrnuje počítač s monitorem, klávesnicí, myší a pokladními periferiemi.

Základní periferie pro pokladní systém zahrnují především čtečku čárového kódu, pokladní zásuvku, zákaznický displej a tiskárnu. Pokladní systém bývá vybaven i dalšími zařízeními, například snímač platebních karet a váhy.

Pokladní systém je velmi variabilní a je možné použít různé typy pokladních periferií od různých výrobců. Naše společnost doporučuje k námi vyvinutému systému hardware uvedený v následující tabulce. U těchto komponent garantujeme kompatibilitu se softwarem HELIOS Red.

V případě požadavku na použití jiných typů zařízení, než uvedených v tabulce, doporučujeme předem projednat možnosti jejich připojení. Nedoporučujeme techniku kupovat bez konzultace s námi.

Základní požadavky na počítač

"Pokladní" počítač musí mít minimálně 1x paralelní port (LPT1) pro tiskárnu a 2x sériový port (RS232) pro displej a zásuvku. V případě, že se provede zapojení pokladní zásuvky přes tiskárnu, je možné druhý sériový port využít pro platební terminál s podporou snímačů platebních karet. V opačném případě je pro platební terminál nutný třetí port RS232.